Постановка діагнозу за станом нігтів

 Постановка діагнозу за станом нігтів

Нігті рук і ніг досить швидко реагують на які-небудь зміни в стані здоров\’я організму. Крім того, можуть бути навіть своєрідними індикаторами різних захворювань, так як нерідко, на них в першу чергу проявляються симптоми тих чи інших хвороб. Таким чином, потрібно уважно стежити за станом своїх нігті…Нігті рук і ніг досить швидко реагують на які-небудь зміни в стані здоров\’я організму. Крім того, можуть бути навіть своєрідними індикаторами різних захворювань, так як нерідко, на них в першу чергу проявляються симптоми тих чи інших хвороб. Таким чином, потрібно уважно стежити за станом своїх нігтів, так як це може допомогти почати лікування на стадії, коли воно більш ефективно. Тому правильна діагностика здоров\’я за нігтів пальців рук і ніг дуже важлива і слід знати, які зміни нігтьової пластини можуть служити тривожним сигналом.

Відтінок пластин

 Постановка діагнозу за станом нігтів

Діагноз по нігтях рук Один з найважливіших діагностичних ознак стану організму за зовнішнім виглядом нігтів – це їх колір, а точніше відтінок. Важливо оглянути свої нігті під природним денним освітленням, поклавши руку на білий аркуш паперу. Тільки так Ви зможете правильно оцінити те, який саме відтінок мають пластини. В інших випадках нігті можуть здаватися якогось неприродного відтінку з – за освітлення, одягу, колірної гами навколишнього інтер\’єру. У нормі нігті повинні бути рожево – бежевого кольору, близького до тону шкіри, але можуть зустрічатися і інші відтінки:

  • Блакитний;
  • Жовтий;
  • Червоний, яскраво – або темно – рожевий;
  • Блідий.
  •  Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагностика по нігтях пальців ніг Ці чотири перерахованих відтінку можна вважати досить серйозним відхиленням від норми. Всі вони говорять про яких би то не було зміни та відхилення в роботі організму. Наприклад, занадто світле, біло – рожеве нігтьове ложе може говорити про те, що його володар страждає анемією (недоліком заліза в крові). Якщо Ви помітили, що Ваші нігті мають такий відтінок, то необхідно якомога швидше здати аналіз крові. Швидше за все буде значно знижений гемоглобін і потрібно шукати причини цього, а також застосовувати препарати, які підвищують його і змінювати раціон.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Здоров\’я по нігтях ніг Можна також описати стан здоров\’я по нігтьовій пластині, якщо вона має блакитний відтінок. У цьому випадку, найімовірніше, або порушений кровообіг (у кистях рук, пальцях або навіть у всьому організмі), або кров недостатньо насичується киснем. Таким чином, можна зробити висновок, що мають порушення у роботі серцево – судинної системи та/або органах дихання, легких. Зазвичай такі зміни супроводжуються загальною слабкістю і поганим самопочуттям. При виявленні у себе таких симптомів рекомендується якомога швидше звернутися до лікаря для проходження повного комплексного дослідження і встановлення діагнозу.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагностика здоров\’я по нігтях ніг Якщо нігтьове ложе характеризується надмірно насиченим кольором, тобто нігтьова пластина яскраво – рожева, червоний або бордовий, то мова, швидше за все, йде про надлишок червоних кров\’яних тілець. Виникати вона може по безлічі причин. Рекомендується здати аналіз крові і звернутися до лікаря при наявності в ньому відхилень. В цілому ж при цій проблемі рекомендується більш збалансовано харчуватися, а також вести здоровий спосіб життя.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагностика хвороб по нігтях рук Пожовтіння нігтьової пластини в першу чергу стає помітно на вільному краї, так як зміна білого кольору на жовтий швидко впадає в очі. Однак пластина може жовтіти і повністю, тоді нігтьове ложе змінить звичний рожевий відтінок на бежевий. Таке явище може виникнути як у результаті відносно нешкідливих факторів, таких як застосування неякісної рідини для зняття лаку або забарвлення нігтів без застосування основи, так і більш серйозні. Зокрема, пожовтіння нігтьової пластини може виникати при гепатитах або інші захворювання печінки. Часто таке явище спостерігається у курців, як результат осідання смол і продуктів горіння. Найбільш серйозний діагноз, який можна поставити по нігтях рук – це цироз печінки, прояви якого показано на фото. Пластини стають білими. Вони можуть побіліти як повністю – від вільного краю до лунулы, так і локально, трохи не доходячи до вільного краю, як на фото. У цьому випадку тільки кваліфіковане комплексне лікування може дати надію на одужання.

    Малюнок пластин

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Нігті і здоров\’я органів людини Деякі захворювання виявляють себе на нігтях іншим чином. Колір нігтьової пластини залишається звичним і незмінним, проте на її поверхні з\’являються плями контрастного кольору. В залежності від їх виду, форми і кількості можна говорити про наявність того чи іншого захворювання або відхилення в роботі організму.

  • Найчастіше на нігтях можуть з\’являтися невеликі або зовсім дрібні білі точки, плями і смужки. Вони можуть виникати як на ногах, так і на руках і спільно. Зазвичай це говорить про проблеми з центральною нервовою системою. Але можуть і служити ознакою простого авітамінозу, в тому числі і сезонного;
  • Якщо білі плями виникають тільки на вказівних пальцях, то мова може йти про надмірному відкладенні солей кальцію. Також, вони можуть з\’являтися на обох вказівних пальцях як рук, так і ніг;
  • Нерідко на пластинах виникають чорні плями. Вони можуть бути дуже схожі на банальні наслідки травми і гематому під нігтем. Але якщо Ви впевнені, що травми у Вас не було, то варто звернутися до лікаря. Такі плями можуть служити ознакою ендокардиту.
  •  Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагноз по нігтях ніг Варто зазначити, що дуже сильно на зміну малюнка нігтя і поява на ньому точок і плям впливає і грибок, а крім того, псоріаз нігтів. Але вони поєднуються і з рядом інших ознак. А тому, дуже важливо оцінювати Ваше здоров\’я в комплексі, а не тільки грунтуючись на зовнішньому вигляді нігтів. Нігті і здоров\’я органів людини не завжди так міцно пов\’язані. Іноді зміни можуть викликатися і локальними захворюваннями власне нігтів.

    Стан лунулы

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Стан здоров\’я по нігтьовій пластині Лунулами або лунками називаються білі напівкола на нігтях біля самої їх основи, ті, що межують з кутикулою. У нормі ці світлі ділянки рівномірно забарвлені, є на всіх нігтях і мають приблизно однакову форму. Щодо зміни їх стану можна зробити висновки про загальний стан організму.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагностика здоров\’я по нігтях рук Так, лунка на великому пальці зазвичай має найбільшу площу і не зникає майже ніколи. Якщо вона все ж зникла, то це може говорити про серйозні проблеми з легенями. На вказівному пальці лунка зникає набагато частіше. Це, в свою чергу, сигналізує про неполадки в роботі підшлункової залози, печінки або товстої кишки. Крім того, це також може свідчити про хронічних, або запальних захворюваннях органів малого тазу та сфери ЛОР.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагностика здоров\’я по нігтях рук На середньому пальці лунка зникає чаї усього у тих, хто страждає вегето – судинною дистонією і порушенням серцевого ритму. Гіпер – і гіпотоніки також можуть спостерігати на своїх нігтях таке явище. Дана лунка інформує про роботу серцево – судинної системи. Якщо Ви помітили, що вона зникла, то варто звернутися до лікаря. Це допоможе не тільки підлікувати організм внутрішньо, але й покращить фізичний стан. На нігті безіменного пальця лунка у більшості людей по площі менше і менше вигнута. Але якщо Ви помітили, що вона зменшилась або зникла, то варто зайнятися своїм здоров\’ям, так як це може говорити про цілому ряді недуг. Порушення в роботі ендокринної, лімфатичної системи – це далеко не повній перелік того, про що може свідчити відсутність лунок на нігтях безіменних пальців. Лунка на мізинцях може зникнути досить швидко, так як відповідає за роботу тонкого кишечника, а проблеми в цій галузі є практично у будь-якої людини. Також вона може зникати у гіпертоніків і людей, які страждають порушенням серцевого ритму.

    Рельєф пластини

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Нігті і здоров\’я органів людини Дуже часто на нігтях можуть утворюватися які б то не було деформації за формою. Це можуть бути горбки, борозни або навпаки, западини, ямки вдавлення. Вони також є серйозними діагностичними ознаками. Особливо в тому випадку, якщо з\’явилися не на тлі нарощування, порушення харчування або інших факторів, що негативно впливають на здоров\’я нігтів. Найбільш помітний ознака зміни рельєфу це, так званий, дірчастий ніготь. У цьому випадку вся пластина покривається невеликими ямками, схожими на вдавлення голкою. Інша назва цього захворювання синдром наперстка. Він може виникати при захворюваннях селезінки, підшлункової залози.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Діагноз по нігтях рук У багатьох на нігтях виникають досить малопомітні поздовжні борозенки. Свідчити вони можуть як про неправильному харчуванні, так і про більш серйозні проблеми. Наприклад, схильність до ревматизму або власне ревматизм, нервозність, безсоння, депресії, порушення менструального циклу та еректильна дисфункція. Також вони можуть виникати при порушеннях роботи кишечника, поганому травленні, неповної засвоюваності їжі. Ви не виявите серйозних недуг, якщо вирішите перевірити власне здоров\’я по нігтях рук з поперечними борозенками і горбиками. Таке явище зазвичай пов\’язане тільки з порушеннями харчування і проходить по мірі того, як раціон стає більш повноцінним. Також вони можуть виникати в результаті уповільнення росту нігтів або при припиненні до них доступу кисню. Таким чином, дані борозенки найчастіше виникають після нарощування або нанесення гелю. Але якщо борозенки дрібні і часті, шириною не більше міліметра, то це може говорити про проблеми з шлунково – кишковим трактом.

    Форма нігтя

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Здоров\’я по нігтях рук Ще один важливий діагностична ознака – це форма нігтя. Під цим розуміється як самі обриси нігтьової пластини за формою, так і її опуклість або увігнутість, площа, розташування на кінчику пальця і т. д. Діагностика по цій категорії дуже різноманітна і багатогранна, але нижче будуть наведені лише основні ознаки. Якщо ніготь плоский і сильно укорочений, то можна говорити про органічних захворюваннях серця. Крім того, не можна виключати вади. Укороченим в цьому разі є такий ніготь, коли нігтьове ложе завширшки більше, ніж в довжину. Якщо площа нігтя дуже велика, то можливо, мова йде про захворювання легень, в тому числі про туберкульоз. Важливо розуміти, яка саме пластина вважається великою, так як існує безліч людей з великими нігтями. Порівняйте те, як виглядали нігті рік тому і як виглядають зараз. Якщо пропорційно до долоні вони виглядають більше, то можливо, це привід для занепокоєння.

     Постановка діагнозу за станом нігтів

    Здоров\’я з нігтям Діагностика хвороб по нігтях рук досить проста, якщо ніготь плоский, це майже завжди свідчить про захворювання органів дихання. Так, якщо на додаток до уплощенности він ще і деформований, то це ознака бронхіальної астми. А якщо крім сплощення спостерігається ще і розщеплення вільного краю, то висока ймовірність існування глистової інвазії. Можливо ніготь поміняв форму порівняно недавно і став трубковидным. Якщо він до того ж став більш високим і загнутим до нігтьовим валикам, то можна говорити про виникнення онкології в недалекому майбутньому. Звичайно, в цьому випадку стан нігтя можна вважати надійним діагностичним ознакою, але це може бути додатковим приводом звернутися до лікаря. Увігнутий і як би утиснений в палець по всій площі ніготь може бути у тих, хто схильний до хронічного або спадковим алкоголізму. У хворих на цукровий діабет нігтьове ложе зазвичай більші по площі і значно продовжений. На закінчення скажемо, що поставити діагноз по нігтях рук по фото дуже складно. Огляньте свої нігті уважно самостійно і якщо щось викликає у Вас підозру, зверніться до лікаря. Останнім часом деякі медичні центри навіть почали пропонувати послугу діагностики здоров\’я організму по нігтям. Крім того, варто звертати увагу лише на ті зміни, яких у Вас не було раніше, так як в деяких випадках, якесь зміна може бути просто вродженою особливістю, а не ознакою захворювання.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Корисні поради на кожен день